Statysta praca

statysta praca warszawa

Praca jako statysta

Praca jako statysta w naszej agencji Popcorn Film może być ciekawym doświadczeniem dla osób,  które interesują się filmem i poszukują pracy w tej dziedzinie. Praca w roli statysty może dawać wiele satysfakcji, a także być pomysłem na karierę zawodową. Często jednak chcąc rozpocząć pracę jako statysta zastanawiasz się na czym dokładnie polega statystowanie, czy musisz mieć konkretne umiejętności i czy jest to dobry sposób na pracę. Poniżej staramy odpowiedzieć Ci na te wszystkie pytania i przekonać, że praca jako statysta to ciekawa opcja zawodowa.

Statysta praca — czym jest statystowanie?

Statystowanie to inaczej odgrywanie w produkcjach filmowych podrzędnych ról. Najczęściej są one marginalne, a statyści stanowią tło dla głównego wątku filmowego. Statyści zatem to osoby odgrywające nieznaczące role, które mają sprawić, że dany projekt filmowy będzie naturalny i wiarygodny. Jeśli zatem zechcesz zostać statystą, będziesz grał niewymagające role. Przede wszystkim są to role postaci przewijających się w kadrze, otaczających grających aktorów czy odgrywające bardzo krótkie scenki. Statystowanie jest najprostszą formą roli filmowej i jest ono przeznaczone dla osób chcących wejść w świat filmu.

Statystowanie jako sposób na pracę dodatkową i podstawową

Statysta praca i film to połączenie które daje wbrew pozorom bardzo duże możliwości. Jeśli jesteś osobą z zamiłowaniem do ekranu i wiążesz z nim swoją przyszłość, możesz w ten sposób zacząć pracować i zarabiać — łącząc tym samym karierę zawodową z filmową i swoim hobby. Chcąc pracować jako statysta, przede wszystkim musisz traktować to zajęcie w pełni profesjonalnie, a nie tylko jako niezobowiązującą przygodę. Powinieneś związać się z agencją castingową taką jak my oraz szukać angażu w wielu produkcjach. Gdy podpiszesz już swoją pierwszą umowę z agencją, będziesz otrzymywał informacje o castingach i naborach do różnych projektów filmowych. Twoim zadaniem będzie podchodzenie do takich castingów i granie ról.

Praca jako statysta jest zatem pomysłem, który umożliwi Ci natychmiastowe rozpoczęcie kariery filmowej, jak i łagodne wejście w świat filmu oraz reklamy. Statystowanie jest bardzo elastyczną pracą, którą możesz wykonywać według Twoich preferencji. Możesz zatem samodzielnie wybrać, ile czasu poświęcisz na udział w castingach i granie w filmach czy serialach, a także jak będzie wyglądała Twoja zawodowa kariera filmowa.

Kogo szukamy? Jakie warunki muszę spełnić?

Jako profesjonalna agencja castingowa szukamy różnych osób do wielu projektów filmowych. Jesteśmy zainteresowani osobami o różnym wieku, płci oraz o różnym usposobieniu, narodowości, charakterze czy urodzie. Bardzo często może okazać się też, że Twój typ urody czy charakter będą wyróżniały się i otrzymasz wiele propozycji pracy, choć sam nie myślałeś o sobie w ten sposób. Umożliwiamy też statystowanie dzieciom i pomagamy w rozwoju ich kariery filmowej. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie warunki musisz spełniać, nie jest ich zbyt wiele. Przede wszystkim musisz lubić występować przed kamerą i być otwartym na poznawanie świata filmu. Statystowanie nie jest zajęciem wymagającym konkretnych aktorskich umiejętności, a te z pewnością nabędziesz z czasem, grając kolejne role w reklamach czy serialach. Jeśli chcesz zatem zostać statystą, jest to prostsze niż Ci się wydaje, a kariera filmowa na początkowym etapie w dużej mierze zależy od Twojej determinacji i pracy.

Statysta praca — skontaktuj się z nami przez formularz i zacznij!

Jeśli dobrze czujesz się przed kamerą i chcesz związać swoją przyszłość z graniem na ekranie, statystowanie jest najlepszym rozwiązaniem, by wejść w świat filmu. Aby wykonać pierwszy krok, wystarczy że wypełnisz formularz, który znajduje się na naszej stronie internetowej i prześlesz do nas swoje zgłoszenie. Cały proces jest niezmiernie prosty i możesz wykonać go w ciągu kilku minut. W formularzu wystarczy, że podasz swoje dane kontaktowe, a także informacje o swojej osobie i wgrasz zdjęcie. Po wysłaniu formularza zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem, a także skontaktujemy się z Tobą jeśli znajdziemy castingi dopasowane do Twojej osoby. Wysłanie formularza nie zobowiązuje Cię jeszcze do niczego, a w ten sposób możesz nawiązać kontakt z nami. Nasi specjaliści zajmujący się castingami z pewnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, a także pomogą Ci wypełnić wszystkie kwestie formalne. Jeśli więc marzysz o statystowaniu i jest to Twój pomysł na karierę zawodową, zrób pierwszy krok i wyślij do nas swoje zgłoszenie. Czekamy na Ciebie!

Kogo szukamy?

Zapraszamy Cię do kontaktu niezależnie od tego czy jesteś zdeterminowany aby osiągnąć konkretny cel aktorski czy szukasz skutecznego naboru jako producent filmowy. Niezobowiązująca rozmowa może otworzyć wiele możliwości, a często mogą pojawić się nawet konkretne propozycje, z których będziesz mógł skorzystać.

little-boy

Dzieci

Organizujemy castingi dziecięce dla najciekawszych produkcji realizowanych w Polsce. 

woman

Statystów i epizodystów

Pracujemy z twórcami popularnych seriali i reklam, szukamy odpowiednich ludzi do produkcji hollywoodzkich i krajowych.

girl

Obcokrajowców

Szukamy osób w różnym wieku, różnej płci czy narodowości do popularnych seriali, reklam oraz filmów.

Statyści Warszawa i inne miasta

Warszawa to jedno z największych miejsc filmowych w Polsce, w którym powstaje bardzo duża ilość różnorodnych projektów takich jak filmy, seriale czy teledyski. Jest to niezwykle ważna informacja dla osób chcących rozpocząć swoją karierę filmową i planujących ku niej pierwsze kroki. Warto zatem zwrócić szczególną uwagę na Warszawę i dowiedzieć się jak pracują tutaj statyści. Warszawa powinna też zwrócić Twoją szczególną uwagę jeśli chcesz dynamicznie rozwijać swoją karierę filmową.

Statyści Warszawa — rynek lokalny statystów

Wbrew pozorom filmowy rynek Warszawski nieco różni się od innych części Polski, w jakich realizowane są produkcję filmowe. Dzieje się tak w każdej branży, a lokalizacja w istotny sposób wpływa m.in. na zarobki, możliwości, oferty pracy czy warunki zatrudnienia. Dzieląc rynek – statyści Warszawa i statyści inne miejscowości, Ci Warszawscy muszą podchodzić do rozwijania swojej kariery nieco inaczej. Na rynku tym panuje dużo większa konkurencja, a więc dużo większe znaczenie ma współpraca profesjonalną agencją castingową. Jeśli będziesz zatem chciał zaistnieć w branży filmowej w Warszawie, powinieneś skorzystać z pomocy specjalistów. Dużo większy rynek to również możliwości zagrania w większej ilości seriali, a także możliwość intensywnego rozwijania kariery filmowej. Jeśli zatem chcesz, aby ruszyła ona z kopyta lub wiążesz ze statystowaniem nadzieje zawodowe, Warszawa jest miastem do którego powinieneś przyjechać

Dlaczego warto być statystą w Warszawie?

Warszawa to zdecydowanie największy rynek filmowy w Polsce. Miasto to jest centrum wielu produkcji, marek filmowych czy przedsięwzięć aktorskich. Wynika to zarówno z naszych obserwacji, a także dużej liczby nagrywanych filmów czy seriali. Z naszych obserwacji wynika również, iż jest to rynek dający wiele możliwości, na którym zawsze dużo się dzieje, a jeśli jako statysta chcesz intensywnie rozpocząć swoją karierę filmową, powinieneś skupić się właśnie na tej lokalizacji.

 

Duża ilość projektów filmowych, które prowadzone są w Warszawie sprawiają, że na rynku lokalnym istnieje spore zapotrzebowanie na statystów. Dzięki temu będziesz mógł brać udział w dużej ilości castingów, które licznie są organizowane w Warszawie. Jeśli będziesz miał dużą liczbę szanse na angaż w filmie lub serialu, zdecydowanie łatwiej otrzymasz upragnioną rolę aniżeli przy mniejszej ilości naborów. Rozpoczynając również karierę statysty w Warszawie, za włożony trud otrzymasz często dużo więcej profitów i możliwości. Dzięki temu będziesz mógł szybciej rozwijać swoją karierę, a także szybciej zostać np. epizodystą, rozwijając się artystycznie. Według naszych obserwacji statyści w Warszawie mają dużo prostszą drogą kariery zawodowej niż Ci mieszkający na co dzień w mniejszych miejscowościach. Chcąc zatem być jak inni szybko rozwijający się statyści Warszawa oferuje znacznie więcej niż inne miasta.

Statyści Warszawa – jak zacząć?

Jeśli chcesz zacząć karierę filmową i zostać statystą w Warszawie, przede wszystkim powinieneś zgłosić się do naszej agencji castingowej. Znacznie ułatwi to znalezienie ciekawych castingów, a także otrzymanie wymarzonej roli. Jako doświadczona agencja castingowa zajmiemy się wszystkimi kwestiami formalnymi, a także pomożemy Ci wejść w świat filmu, udzielając przydatnych wskazówek. Samo zgłoszenie się do naszej agencji jest bardzo proste i polega jedynie na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Znajdziesz go na naszej stronie internetowej, a jego wypełnienie nie zajmie Ci więcej niż kilka minut. W formularzu będziesz musiał podać dane kontaktowe oraz informacje o swojej osobie potrzebne przy castingach. Będziesz musiał dodać również swoje zdjęcie, a zgłoszenie otrzymamy tuż po jego wysłaniu. Gdy znajdziemy dla Ciebie odpowiednią rolę, skontaktujemy się z Tobą i udzielimy Ci wszystkich informacji.

 

Jeśli chcesz zatem być jak inni statyści Warszawa jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia kariery filmowej. Nie musisz mieszkać na stałe w Warszawie ani spełniać innych wymogów. Jako agencja castingowa poszukujemy osób w różnym wieku, a także o różnym wyglądzie czy narodowości. Aby zostać statystą w Warszawie, tak jak w każdej innej części Polski nie musisz posiadać żadnych szczególnych umiejętności aktorskich, a jedynie chęć grania na ekranie. Powinieneś też czuć się swobodnie przed kamerą, ale przede wszystkim nie powinieneś zapominać o wysłaniu formularza zgłoszeniowego.

Szukasz statystów w Warszawie? Skontaktuj się z nami!

Jeśli jesteś producentem filmowym, reżyserem lub osobą prowadzącą projekt filmowy, która poszukuje statystów w Warszawie, skontaktuj się z nami. Jako doświadczona i profesjonalna agencja castingowa posiadamy szeroką bazę wielu statystów, z którymi współpracujemy. Doskonale znamy charakterystykę Warszawskiego rynku filmowego, gdyż działamy na nim od wielu lat, a także posiadamy jedną ze swoich siedzib w Warszawie.

 

Do każdej współpracy podchodzimy w indywidualny sposób, starając się spełnić wszelkie oczekiwania i wymagania klientów. Oprócz swoich kompetencji i doświadczenia oferujemy Ci również współpracę na najwyższym poziomie, co często znacznie ułatwia przeprowadzenie całego procesu pozyskiwania statystów, a zaoszczędzony czas to nie tylko wygoda, ale też i wymierne korzyści.

 

Współpracujemy z wieloma znanymi wytwórniami filmowymi i producentami a także posiadamy szerokie grono zadowolonych klientów. W Warszawskiej siedzibie posiadamy w pełni wyposażone studio castingowe, które chętnie wynajmujemy. W swojej bazie statystów mamy dużą liczbę osób zarówno rozpoczynających swoją przygodę z ekranem, ale też i osoby doświadczone znające już tajniki tej profesji.

Czy szukacie statystów w innych miastach?

Tak jak najbardziej, ofertę praca statysta udostępniamy w takich miastach jak: Warszawa, Łódź, Kielce, Radom, Poznań, Rzeszów, Trójmiasto, Mazury, Śląsk i pozostałe miasta. 

 

Castingi przeprowadzamy zwykle w Warszawie – tam nas wypatruj. Do zobaczenia na przesłuchaniu!  

statyści warszawa